Міжнародна науково-практична конференція: “Основні проблеми й тенденції подальшого розвитку лісового господарства в Українських Карпатах”

4 жовтня 2018 р. в Українському науково-дослідному інституті гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака відбулась міжнародна науково-практична конференція: “Основні проблеми й тенденції подальшого розвитку лісового господарства в Українських Карпатах”.

У роботі конференції брали участь керівники лісового господарства України та Івано-Франківської облдержадміністрації (заступник голови Держлісагентства України Бондар В.Н., перший заступник Івано-Франківської ОДА Савка М.В., начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Осташук Р.В.), провідні науковці лісівничої галузі з Національного лісотехнічного університету України (м. Львів), Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ), ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Інституту екології Карпат НАН України (м. Львів), Ужгородського національного університету, Карпатського національного природного парку, Природного заповідника «Горгани»: докт. біол. наук, проф. Стойко С.М., директор УкрНДІгірліс, канд. с.-г. наук Голубчак О.І., докт. біол. наук, проф. Козловський М.П., докт. біол. наук, проф. Криницький Г.Т., докт. с.-г. наук, проф. Ткач В.П., докт. с.-г. наук, проф. Олійник В.С., докт. біол. наук, проф. Парпан В.І., докт. с.-г. наук, проф. Калуцький І.Ф., докт. с.-г. наук, проф. Лакида П.І., докт. с.-г. наук, проф. Дебринюк Ю.М., докт. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Шпарик Ю.С., докт. біол. наук. проф. Козак І.І., канд. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Яцик Р.М., канд. с.-г. наук Марчук Ю.М., канд. с.-г. наук, доцент Вітер Р.М., канд. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Бродович Р.І. та ін.

Загалом у роботі конференції взяли участь понад 120 осіб із 40 наукових установ, закладів вищої освіти, підприємств лісівничого, екологічного й біологічного спрямування.

Під час відкриття конференції з привітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» доцент Запухляк Р.І.

На конференції було обговорено низку питань:

• Вплив глобальних змін клімату на стан і розвиток лісового покриву Українських Карпат.
  • Збереження й відновлення лісів на принципах наближеного до природи лісівництва.
  • Посилення екологічних, економічних та соціальних функцій лісу.
  • Вирішення наукових та освітніх проблем сучасних тенденцій розвитку сталого лісового господарства в Українських Карпатах.

На пленарному засіданні конференції виступив доцент кафедри лісознавства, докт. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Шпарик Ю.С із доповіддю «Екологічні наслідки всихання ялинників Українських Карпат». Відзначено позитивні екологічні наслідки всихання ялинників Українських Карпат за такими позиціями: динаміка фіторізноманіття при всиханні ялинників в переважній більшості (в 91% випадків) спрямована на збільшення кількості видів рослин, а за типами лісу це збільшення коливається від 57 до 80%; динаміка запасу депонованого вуглецю при всиханні ялинників теж переважно (в 55% випадків) спрямована на його збільшення, а де термінується вона проведенням та інтенсивністю санітарних рубок.

Подані на обговорення матеріали конференції та проведені дискусії є вагомим внеском в удосконалення ведення наближеного до природи лісівництва, послужать основою для подальшого опрацювання теоретично-методологічних і практичних засад сталого управління лісовим господарством в умовах Українських Карпат.

Матеріали конференції опубліковані у збірнику наукових праць.