Кафедра анатомії і фізіології людини та тварини
“Морфофункціональний стан передміхурової залози і яєчка у чоловіків репродуктивного віку в нормі та умовах патології” Номер державної реєстрації роботи -0109U008162
Науковий керівник:
Грицуляк Богдан Васильович доктор медичних наук, професор.
“Гірська школа. Стан, проблеми, перспективи розвитку.” Вивчатимуться санітарногігієнічні умови навчання школярів гірського регіону, стан їх здоров’я та розроблятимуться профілактичні заходи з метою зниження захворюваності.
Кафедра біології та екології
З 2014 року в рамках міжнародного консорціуму, працівники кафедри під керівництвом доц. Миленької М.М., беруть участь у виконанні проекту міжнародної освітньо-наукової програми «TEMPUS» – «Екологічна освіта для Росії, Білорусії та України», який фінансується Європейським союзом. Проект спрямований на модернізацію екологічної освіти, розвиток системи безперервного навчання викладачів професійно-технічних і середньо-освітніх навчальних закладів, підвищення рівня екологічної освіченості виробничих й управлінських кадрів, популяризацію екологічних ідей, зростання екологічної свідомості і культури населення в цілому.
З 2015 року на кафедрі виконується наукова тема “Біоекологічний моніторинг та оптимізація екологічного стану Калуського урбопромислового району” – за рахунок коштів загального фонду державного бюджету України, до якої залучені викладачі й аспіранти кафедри.
У 2015 році співробітники кафедри брали участь у виконанні теми «Розроблення обласної програми охорони навколишнього природного середовища до 2020 року» – на умовах господарського договору з Департаментом екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА (Науковий керівник – доц. Миленька М.М.).
Кафедра також бере участь у координації відбудови міжнародної науково-дослідної станції на горі Піп Іван в Українських Карпатах, де в майбутньому будуть проводитися природознавчі дослідження та студентські практики.
Status and Structure of Populations of Rare Arctic-Alpine Plant Species in Highland Ecosystems of Ukrainian Carpathians – Черепанин Р.М. (2016-2017)
Estimation of Soil Coleoptera Extinction Rate in Steppe Remnants of Burshtyn Opillya and Implications for Their Restoration and Conservation – Заморока А.М. (2017-2018)
Кафедра лісознавства
Провести дослідження і розробити заходи із оптимізації лісогосподарського виробництва в умовах Карпатського регіону. Актуальність проекту полягає у розробці наукових основ оптимізації сталого, тобто наближеного до природи, ведення лісового господарства в Карпатському регіоні, що дасть можливість покращити такі життєво найважливіші складові для людини як екологія, економіка та соціальна сфера.
Кафедра планує провести разом з Українським науково-дослідним інститутом гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака міжнародну науково-практичну конференцію: “Основні проблеми й тенденції подальшого розвитку лісового господарства в Українських Карпатах” із розглядом наступної
тематики:
- Вплив глобальних змін клімату на стан і розвиток лісового покриву
Українських Карпат. - Збереження й відновлення лісів на принципах наближеного до
природи лісівництва. - Посилення екологічних, економічних та соціальних функцій лісу.
- Вирішення наукових та освітніх проблем сучасних тенденцій
розвитку сталого лісового господарства в Українських Карпатах.
Кафедра біохімії та біотехнології
Реалізація проекту здійснюється у рамках програми “Трилатеральні партнерства – кооперація між викладачами та науковцями з України, Росії та Німеччини“, яка фінансується науковою фундацією Фольксваген (Volswagenstiftung, Німеччина).
Cайт проекту: http://portal.volkswagenstiftung.de/search/projectDetails.do?ref=90233
Тривалість проекту: 1 квітня 2016 – 31 березня 2019
Мета проекту: охарактеризувати біохімічний та фізіологічний стан мозку, який старіє, і розшифрувати клітинні/молекулярні механізми, які лежать в основі позитивних ефектів обмеження калорійності дієти.
Тема проекту: Розробка нових немедикаментозних методів корекції метаболічного синдрому: нормалізація фізіолого-біохімічних показників у тварин
Тривалість проекту: 1 січня 2018 – 31 грудня 2020
Грантхолдер: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Проект Міністерства науки та освіти України)
Мета проекту: За допомогою обмеження кількості спожитих калорій нормалізувати фізіолого-біохімічні показники тварин з метаболічним синдромом та полегшити їх перехід до норми з використанням харчових додатків і препаратів рослин-адаптогенів.
Instrumental Access 2017
Протягом 2017 року докторант кафедри Олег Лущак виграв 3 наукові гранти:
- Грант Президента України для молодих вчених
Тема проекту: «Молекулярні механізми трансгенераційного перепрограмування метаболізму».
- Грант МОН України для молодих вчених
Тема проекту: “Розробка препаратів для продовження тривалості і якості життя та попередження порушень обміну речовин»
Термін виконання: 1 жовтня 2017 року – 30 вересня 2020 року
Мета проекту: з’ясувати молекулярні механізми, які лежать в основі регуляції тривалості життя та метаболізму, а також виявити нові фактори (хімічні речовини, дієти), які збільшують тривалість життя через вплив на метаблізм
- Грант Науково-технологічного центру України
Тема проекту: «Наночастинки для лікування діабету»
Мета проекту: розробити частинки, які здатні знижувати рівень цукру у крові
У проекті беруть участь науковці із ПНУ, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Інституту ядерних досліджень НАН України та Інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН.
- Продовжується виконання проекту у співпраці з Dr. Andrew Pospisilik з Інституту імунобіології та епігенетики ім. М. Планка (Фрайбург, Німеччина).
Тема проекту: вивчення молекулярних механізмів, що лежать в основі підвищення ризиків виникнення діабету та ожиріння у нащадків
Кафедра хімії
Програма угорсько-словацько-румунсько-українського транскордонного співробітництва (ENPI Cross-Border Cooperation Programme HUSKROUA) Проект – «Контроль за чистотою повітря у транскордонному регіоні Румунія-Україна»
Кафедра хімії середовища та хімічної освіти
«Синтез новітніх біологічно-активних сполук на основі нітрогеновмісних гетеросистем та триазенів антрахінонового ряду» (Реєстраційний номер 0113U006314).
Використання ІКТ під час вивчення хімічних дисциплін