В рамках відзначення 20-річчя польсько-українського транскордонного співробітництва партнери проєкту “Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру»PIMReC відвідали «гуцульську піраміду» у день 85-річчя з дня її першого відкриття.
У заході з підведення проміжних підсумків завершення реалізації проєкту взяли участь представники Прикарпатського національного університету на чолі з ректором Ігорем Цепендою, Варшавського університету на чолі з директором Студій Східної Європи Яном Маліцьким, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області на чолі з начальником відділу реагування на надзвичайні ситуації Тарасом Кочкоданом та менеджером проєкту PIMReC Миколою Бурлаком, провідний експерт Представництва Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Україна у Львові Василь Хім’як, представники консульських та регіональних урядових структур РП, які на різних етапах відновлення обсерваторії допомагали її відбудовувати.
Нагадаємо, що на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван створений Карпатський екологічний центр, який сприяє підтримці екобезпеки регіону. Відповідний чотиристоронній Меморандум підписали, 22 вересня 2018 року, заступник Міністра освіти та науки Максим Стріха, заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Карпатського національного природного парку Володимир Слободян.
Центр потрібен для того, щоб зберегти та забезпечити стале використання біологічного і ландшафтного різноманіття, природної та культурної спадщини Чорногірського масиву. Зокрема, в ньому проводитимуть фоновий екологічний моніторинг та наукові дослідження, потрібні для збереження дикої природи.