У рамках візиту він відвідав факультет природничих наук, де у форматі круглого столу відбулася інформаційна зустріч з керівництвом і співробітниками факультету.
У роботі круглого столу також у змішаному форматі взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Едуард Лапковський, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський, директор Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Ігор Раховський, головний науковий співробітник відділу наукового забезпечення процесів стандартизації, метрології та оцінки відповідності Державного науково-контрольного інституту біотехнологіі і штамів мікроорганізмів Володимир Чумаченко.
Ключовою метою зустрічі став обмін науковими напрацюваннями і ознайомлення з основними напрямками діяльності представлених установ у контексті пошуку спільних векторів подальшої роботи, налагодження конструктивної комунікації і плідної наукової співпраці.
Модератором заходу була заступниця декана факультету – Наталія Бєлова.
З цікавими доповідями виступили завідувачка кафедри біохімії та біотехнології професорка Марія Байляк, завідувачка кафедри біології а екології доцентка Мирослава Миленька та Головний науковий співробітник ДНКІБШМ Володимир Чумаченко.
Марія Байляк представила ключові наукові здобутки кафедри, можливості перспективних спільних досліджень у сфері безпечності харчових продуктів, біотехнологій та аналітичної біохімії.
Мирослава Миленька зробила акцент на пикладних еколого-біологічих дослідженнях науковців кафедри, зокрема пов’язаних з ідентифікацією біологічних наслідків військових дій, екотоксикологічними і біомоніторинговими дослідженнями.
Окремими аспектами доповіді була презентація наукових досліджень на базі МНЦ “Обсерваторія” і дендрологічного парку “Дружба”.
Велику увагу на зустрічі приділено обговоренню дорожньої карти подальшої співпраці між кафедрами факультету та експертами Держпродспоживслужби, а саме проведенні спільних досліджень у сфері екологічної безпеки та біомоніторингу; розробці інноваційних підходів до контролю якості харчових продуктів і води; реалізації тренінгів з підвищення кваліфікації фахівців, викладачів і студентів.
Після обговорення дорожньої карти співпраці гості мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою факультету природничих наук. В огляді взяли участь в.о. ректора університету Ігор Цепенда та віцепрезидент Національної академії педагогічних наук України, академік Олег Топузов.
Основними локаціями слугували:
– Лабораторія біотехнології рослин кафедри біохімії та біотехнології – доцент Віктор Гусак детально розповів про інноваційні методи мікроклонального розмноження рослин, що відкривають нові перспективи у біотехнологіях;
– Лабораторія Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій – сучасне обладнання та дослідження, які задають високий стандарт для хімічної науки;
– Студентський простір кафедри географії та природознавства – місце, яке поєднує навчання, практику та творчий підхід до вивчення природи.