Факультет природничих наук відвідали учні-олімпіадники з різних регіонів України

15 листопада Факультет природничих наук став майданчиком для цікавих відкриттів та інтерактивних занять для учнів-олімпіадників 7–9 класів з різних куточків України. Вчитель-керівник групи – Наталія Вовковінська. До них долучилися школярі з Ліцею № 25 м. Івано-Франківська разом з вчителями Віктором Юзиком та Андрієм Оленюком.

Захід відбувся у рамках днів науки в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника з нагоди Всесвітнього дня науки заради миру та розвитку, завдяки багатолітній співпраці творчої навчально-наукової лабораторії Міжнародного проєкту «Гірська школа Українських Карпат» під керівництвом професорки Інни Червінської та Міжнародної зеленої школи – керівниці Ірини Жданової.

Школярі відвідали кафедру біохімії та біотехнології, де співробітники кафедри Штурмак Андрій та Харук Святослав провели екскурсію сучасними лабораторіями. Учні дізналися про специфіку роботи біохіміків, використання мишей, дрозофіл та рослин у наукових дослідженнях, а також ознайомилися з ключовими досягненнями кафедри.

На кафедрі біології та екології учасників зустріла доцентка Тетяна Микитин, яка організувала пізнавальну екскурсію гербарієм, зоомузеєм та лабораторіями кафедри. Школярі мали змогу працювати з мікроскопами, досліджуючи будову тіла комах, зокрема їхні крила, вусики та ротові апарати.

На кафедрі географії та природознавства учнів чекало інтерактивне заняття під керівництвом доцента Андрія Червінського. Студентка-магістрантка Руслана Гуменюк презентувала авторську фотовиставку «Два світи в одному кадрі».

Заступниця декана факультету, доцентка Наталія Бєлова ознайомила гостей з освітнім простором кафедри географії та природознавства. Вона детально розповіла про переваги навчання на Факультеті природничих наук, сучасні підходи до викладання та перспективи працевлаштування за спеціальностями, які пропонує факультет.

Завершився день урочистим врученням сертифікатів, дипломів і подяк за багаторічну співпрацю з Міжнародною зеленою школою.

Такий захід допомагає учням відчути себе частиною наукової спільноти, надихає на нові відкриття та знайомить із перспективами здобуття вищої освіти на Факультеті природничих наук.