Cтуденти Факультету природничих наук здійснили незабутню поїздку до Кам’янця-Подільського та Бакоти. Пізнавальна екскурсія організована за ініціативи голови студентського сенату факультету Христини Войтків та заступниці декана Наталії Бєлової. В екскурсії взяли участь заступники декана факультету – Неля Долинко, Олександра Абрат, завідувачка кафедри біології та екології Мирослава Миленька та доцентка Надія Різничук.
Кам’янець Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя, тому його фортеця відноситься до семи чудес України. Припаркувавши автобус під її стінами, ми були вражені величчю і могутністю цього дива, що його створили наші славні предки. Захоплювало вдале поєднання міцних оборонних мурів міста, Старого замку (XII–XVIII ст.) та високих стрімких скель каньйону річки Смотрич.
Студенти довідались, що до Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію. Так, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, надіслані Папою Римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. Круті кам’яні сходи привели нас до камери з ув’язненим ватажком народних месників (макет-реконструкція Кармелюка, а поряд – справжнє дерев’яне відро, у яке той збирав панське добро).
Далі наша екскурсія продовжилась Старим містом, з яким замковий комплекс з’єднує унікальний Замковий (або Турецький) міст. Припускають, що саме він зображений на колоні Траяна у Римі, а отже – один із найстаріших у Східній Європі. У самому серці старого Кам’янця височіє ратуша українсько-польського магістрату, поряд – вірменський колодязь, видовбаний у суцільній скелі на глибину 55 м. Неподалік від ратуші розмістилися ще й францисканський монастир, домініканський костел Святого Миколая.
Доповненням до знайомства з минулим Кам’янця-Подільського стало його сьогодення з парками, фонтанами, кав’ярнями, сувенірними лавками, повітряними кулями, де студенти та викладачі мали змогу почерпнути незабутніх вражень.
Далі наш екскурсійний маршрут понісся у Бакотську затоку, що є частиною Національного природного парку «Подільські Товтри». Історія Бакоти нагадує легенди про таємничу Атлантиду – через побудову гідроелектростанції численні селища назавжди заховали води Дністра.
Ще одна тутешня туристична родзинка – Скельний монастир на березі Дністровського водосховища. Вапнякова гора висотою майже 120 метрів, у товщі якої розташовані монастирські печери, називається Білою. Також поруч знаходяться декілька джерел з цілющою водою, вода у джерелах дуже смачна та чиста, має унікальний мінеральний склад.
Починаючи з 2020 року Бакотська затока входить до списку найпопулярніших місць України серед туристів.
Емоцій та вражень у студентів і викладачів – хоч відбавляй!
Далі буде….Тож не пропустіть!!!