27-29 червня 2023 року VIIІ Міжнародна конференція «Дрозофіла в експериментальній генетиці та біології» збирає дослідників із різних наукових центрів України в Івано-Франківську для обміну ідеями та представлення своїх результатів, отриманих на популярному модельному об’єкті – плодовій мушці. Відкриття, зроблені на цій комасі, відзначені Нобелівськими преміями з фізіології або медицини 1933, 1946, 1995, 2004, 2011 та 2017 років (роль хромосом у спадковості, мутагенна дія рентгенівських променів, генетичний контроль ембріонального розвитку, рецептори запаху, активація вродженого імунітету, механізми контролю біологічних ритмів). Зараз дрозофіла активно використовується для вивчення функцій різних генів, старіння, метаболічних порушень, нейродегенерації. Саме ці та інші питання будуть обговорюватися на конференції.
Від 2008 року конференцію «Дрозофіла в експериментальній генетиці та біології» приймали такі міста як Київ, Харків, Одеса та Львів. Зараз Київ, Харків та Одеса – під загрозою інтенсивних обстрілів, ключові наукові центри в них мають руйнування. Оскільки Івано-Франківськ є найпотужнішим за науковим потенціалом в Україні осередком дослідників дрозофіли, то його було обрано найбільш зручним і логічним місцем проведення конференції у 2023 році.
Офіційно конференція розпочнеться 27 червня 2023 року о 14.00 на базі кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 201Б, 6 поверх, авд. 617. Цього року у конференції змішаний формат проведення, що передбачає доступ через платформу Zoom для учасників, які не мають змоги приїхати. Мовами заходу будуть українська та англійська.
Організаторам вдалося отримати фінансову підтримку на проведення заходу. Було отримано грантові кошти від Українського Фулбрайтівського кола та платформи «Тепле місто». Завдяки цьому студенти, аспіранти та молоді науковці з віддалених міст матимуть можливість безкоштовно проживати в одному з готелів Івано-Франківська, а також позмагаються за отримання грошової винагороди у номінації «найкраща усна доповідь».
Родзинкою заходу стануть пленарні доповіді (у форматі онлайн) від знаних лекторів із наукових центрів Фінляндії, Німеччини, Словаччини, Франції, Іспанії та Нідерландів. Наживо відбудуться доповіді співорганізаторів конференції з Національного антарктичного наукового центру, Київського, Одеського, Харківського та Львівського національних університетів, а також доповіді студентів і аспірантів з цих та інших українських міст, проведення наукових дискусій, тощо.
На останній день конференції для молодих науковців буде нагода ознайомитись із методом полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі.
Детальніше з програмою конференції можна ознайомитись на офіційному сайті за покликанням: https://kbb.pnu.edu.ua/programa-konferencii/
Посилання на Zoom для онлайн-учасників:
https://us02web.zoom.us/j/3434813187?pwd=Nm5PL2NXMjdLRncybC94RmdHaWhnUT09
Meeting ID: 343 481 3187
Passcode: azUF0Z$U
Запрошуємо усіх зацікавлених!!!!